Zespół Taneczny "Swangirls"

16 kwietnia o godzinie 16.00 CASTING do zespołu

Zapraszamy uczennice klas szóstych które chcą tańczyć w zespole  i  być uczennicami naszej szkoły.

 

Na castingu prezentujecie 20 sekund dowolnego tańca (własny podkład i układ) lub film do nauki układu na casting

 (nie wymagamy naszego układu, ponieważ nie na wszystkich komputerach się odtwarzał. Przed odtwarzaniem należy go zapisać na dysku)

Zgoda do wypełnienia przez rodziców - przynieście to oświadczenie ze sobą

 

 

Zespół Taneczny "Swangirls"

Opiekun:  mgr inż. Janusz Wróbel

Zespół chętnie występuje na różnych imprezach sportowych, festynach i piknikach prezentując pokazy
aerobiku i cheerleaders.
Stale poszukujemy firmy i osoby, które zechcą nas wesprzeć finansowo!

 

Tu spotykają się dziewczyny, których pasją jest energetyczny taniec!

 Wspólnie dobierają muzykę, wymyślają własne układy choreograficzne do pokazów cheerleaders lub aerobiku, a następnie podczas treningów doskonalą swe umiejętności. No i co najważniejsze: przede wszystkim dobrze się bawią! A że tak jest świadczy fakt, iż wiele z nich już opuściło mury naszej szkoły i wraca jako absolwentki.

Obecny skład zespołu to:
Karolina Klima, Monika Marcińska
(główne autorki choreografii)

gimnazjalistki:
Sandra Chuchmacz
Karolina Ekert
Wiktoria Kłos
Weronika Lament
Patrycja Sikora
Natalia Stroińska
Agnieszka Gos
Oliwia Kolasa
Angelika Kotowicz

 

 

Odrobina historii
Rok szkolny 2013/14

Trenujemy od września dosyć regularnie. Znów pojawiają się nowe osoby, inne odchodzą. Mało nas. W listopadzie pojawiły się nawet myśli, aby zakończyć działalność zespołu. Czasem trudno o odpowiednią mobilizację i troskę o zespół. Ale powoli uczymy sie nowych układów tanecznych.

Styczeń- luty 2014 roku to pierwsze nasze występy na poważnych meczach: pierwsza liga siatkówki TKS Nascon Tychy. (drugi mecz był nawet nadawany w telewizji Orange Sport)
Występ na tyle udany, że otrzymaliśmy propozycję występów na kolejnych meczach sezonu.

    

więcej zdjęć w szkolnej galerii

 

Znów wygrywamy!  
TĘCZOWY KONKURS ZESPOŁÓW SZKOLNYCH W AEROBIKU Tychy
1 miejsce - 24 kwiecień 2014

 

 

 

Odrobina historii
Rok szkolny 2012/13

Obecny skład zespołu to: absolwentka Karolina Klima (główna autorka choreografii)
gimnazjalistki: Sandra Chuchmacz, Karolina Ekert, Geppart Klaudia, Wiktoria Kłos, Weronika Lament, Emilia Mazur, Wiktoria Prietz, Patrycja Sikora, Natalia Stroińska - wszystkie z 1c.

Rok szkolny rozpoczął się od występu na szkolnej akademii. Następnie, również we wrześniu, dziewczyny miały okazję prezentować się na dwóch turniejach piłki ręcznej oraz na pikniku w LO im. Wyspiańskiego.
Początek października i po nowym naborze jest nas kilkanaście. Kolejne miesiące to mozolne treningi. Próba charakterów. Niestety część przenosi się do prywatnej szkoły tańca. Część odpada, bo nie daje rady. Wytrzymują te najsilniejsze, którym zależy, aby w szkole działo się coś fajnego.
W grudniu po raz pierwszy w historii zespołu zorganizowaliśmy spotkanie wigilijne: najpierw samodzielne przygotowanie pierogów w szkolnej kuchni, a później biesiada z kolędowaniem w sali 5. Fajna nasza imprezka.
W styczniu można nas było zobaczyć na zabawach andrzejkowych w zaprzyjaźnionych szkołach podstawowych.
Pierwsze półrocze to czas intensywnych szkoleń: treningi zespołu, warsztaty hiphop w szkole, kurs w prywatnej szkole. Jesteśmy co raz lepsze, ale czujemy, że jeszcze wiele pracy przed nami. Jednak wkrótce wiosna i możliwość pokazania się na konkursach. Jak się okazało jesteśmy nienajgorsze w tym co robimy.

 XI Rejonowy Turniej Zespołów Szkolnych w Aerobiku
1 miejsce - kwiecień 2013

2013 kwiecień 2013 kwiecień

 

TĘCZOWY KONKURS ZESPOŁÓW SZKOLNYCH W AEROBIKU Tychy
1 miejsce - kwiecień 2013

2013 kwieceiń  2013 kwiecień


Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt
kwiecień 2013

Tańczymy, tak jak przystało na zespół cheerleaders, w przerwach meczu, no i na rozdaniu medali.

2013 kwiecień  - ręczna 2013 kwiecień - ręczna

5 maja 2013 zespół wystąpił na scenie obok "Żyrafy" podczas festynu "Europejski Dzień BRD"

 

Rok szkolny 2011/12

Zespół ponownie zawiesił swoją działalność na prawie 5 miesięcy. Od półrocza jednak znów coś drgnęło. Przyszły absolwentki stęsknione za szkołą. Przyszły uczennice klasy pierwszej + kandydatki ze szkół podstawowych i rozpoczęły treningi. Niestety za późno aby zdążyć się przygotować do konkursów. Więc jedynym występem okazał się pokaz na Turnieju Piłki Ręcznej w czerwcu. A no i na zakończenie roku szkolnego ognisko na ogródku u naszego opiekuna :)

W tym roku w zespole tańczyły: Karolina Klima, Oliwia Wilk, Katarzyna Wrona, Martyna Kulpecka, Magdalena Foltyn, Kinga Klima,  Monika Marcińska (główna autorka choreografii), Magdalena Foltyn, Katarzyna Gołąb, Kinga Klima, Karolina Klima, Anna Skapczyk, Martyna Grzybek, Monika Fuks, Karolina Ekert, Wiktoria Prietz, Emilia Mazur

     

Rok szkolny 2010/11

Prawie rok bez ćwiczeń - uczennice opuściły szkołę i zespół się rozpadł. Ale z wiosną nastąpiła reaktywacja. Na początek staliśmy się zespołem działającym przy Zespole Szkół nr 2, składającym się z absolwentek, uczennic i kandydatek do Zespołu Szkół nr 2. I jako taki twór występujemy w składzie  Monika Marcińska (główna autorka choreografii), Magdalena Foltyn, Katarzyna Gołąb, Kinga Klima, Karolina Klima, Anna Skapczyk, Martyna Grzybek, Monika Fuks, Oliwia Wilk

TĘCZOWY KONKURS ZESPOŁÓW SZKOLNYCH W AEROBIKU Tychy
1 miejsce - marzec 2011

MIEJSKI TURNIEJ ZESPOŁÓW SZKOLNYCH W AEROBIKU O PUCHAR DYREKTOR MZO
1 miejsce - kwiecień 2011
 

Ponadto bez sukcesów wystąpiliśmy na wojewódzkich konkursach tanecznych w Bojszowach i Lędzinach

 

Wiosną wystąpiliśmy na pikniku w SP1 oraz na miejskim festynie "Master"

   

Występ na Turnieju Piłki ręcznej 

 

Rok szkolny 2009/10

 

Powoli doskonalimy nasze umiejętności i czekamy na dalszą możliwość występów. Odeszły z zespołu: Klaudia Merhut, Martyna Grzybek, Patrycja Skaźnik, Monika Marcińska, a pojawiły się: Roksana Brewka, Weronika Ślęzak, Wiola Wieczorek oraz na krótko kilka innych dziewczyn dziewczyn i chłopaków próbowało swych sił.
W zespole występowały:  Magdalena Foltyn, Kinga Klima, Katarzyna Gołab, Anna Skapczyk, Martyna Grzybek, Monika Marcińska, Sylwia Kopeć, Agata Błaszczyk, Iwona Rebizant,  Roksana Brewka, Weronika Ślęzak, Wiola Wieczorek

We wrześniu i październiku zespół występował na turniejach piłki ręcznej i nożnej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

TĘCZOWY KONKURS ZESPOŁÓW SZKOLNYCH W AEROBIKU Tychy
1 miejsce - marzec 2010

 

MIEJSKI TURNIEJ ZESPOŁÓW SZKOLNYCH W AEROBIKU O PUCHAR DYREKTOR MZO
3 miejsce - kwiecień 2010

MIEJSKI KONKURS SZKOLNYCH ZESPOŁÓW CHEERLEADERS Tychy
3 miejsce - 2010

WORLD DANCE - TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO Sosnowiec
 5 miejsce - 2010

 

 

Zespół z roku szkolnego 2008/2009

Kolejny rok szkolny rozpoczęliśmy z dużym animuszem od uzupełnienia wolnych miejsc po trzecioklasistkach. Pojawiły się nowe dziewczyny, pomysły i nowe układy. Opracowaliśmy też zasady działania zespołu.

W zespole występowały:  Magdalena Foltyn, Kinga Klima, Katarzyna Gołab, Anna Skapczyk, Martyna Grzybek, Sylwia Kopeć, Monika Marcińska, Patrycja Skaźnik,  Klaudia Sroka, Marta Boruta, Klaudia Merhut i Iwona Rebizant

MIEJSKI KONKURS SZKOLNYCH ZESPOŁÓW CHEERLEADERS
3 miejsce - kwiecień 2009

TĘCZOWY KONKURS ZESPOŁÓW SZKOLNYCH W AEROBIKU
1 miejsce - marzec 2009

MIEJSKI TURNIEJ ZESPOŁÓW SZKOLNYCH W AEROBIKU O PUCHAR DYREKTOR MZO
1 miejsce <- kwiecień 2009

 

 

FESTIWAL PIEŚNI I TAŃCA W LĘDZINACH
wyróżnienie- kwiecień 2009

MIKOŁAJKOWY KONKURS ZESPOŁÓW TANECZNYCH MYSŁOWICE

 

Zespół z roku szkolnego 2007/2008

W tym roku powstał nowy zespół taneczny, który przybrał nazwę "Swangirls". Opiekunem (z braku innych możliwości) został p. Janusz Wróbel. Zespół mimo czysto amatorskiego i rozrywkowego podejścia do pracy, okazał się być zdobywcą paru dobrych miejsc na przeglądach zespołów tanecznych. 
Tym razem postarano się tak pracować, aby w kolejnych latach nie musieć zaczynać od zera. Zakupiono kilka elementów strojów, dobrano uczennice z różnych roczników i z nadziejami spoglądano w przyszłość.

  

W zespole występowały: Klaudia Lorbiecka (szefowa i autorka choreografii), Agata Błaszczyk, Magdalena Foltyn, Kinga Klima, Monika Marcińska, Aleksandra Jetz, Karolina Klima, Małgorzata Skaźnik,  Klaudia Sroka, Monika Fuks

Zespól z lat 2004 - 2007

Po raz pierwszy zespół taneczny powstał pod opieką p. Krystyny Buczek i po kilku miesiącach ćwiczeń rozpoczął zdobywanie nagród i wyróżnień na przeglądach zespołów tanecznych. Zwłaszcza ostatni rok istnienia obfitował w liczne osiągnięcia. Niestety grupa składała się z dziewczyn z jednego rocznika, które opuściły mury naszej szkoły pozostawiając dobre wrażenie, kilka pucharów i potrzebę tworzenia nowego zespołu od podstaw.